Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraníTop

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v zimě 2020

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v zimě 2020 – v období od 1. ledna do 31. března.Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2020.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – zima 2020:

  • Fotosyntéza – rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let
  • Kolonie – postapo dobrodružná hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Legendy Západu – dobrodružná hra z Divokého západu pro 2–6 hráčů od 14 let
  • My Little Scythe – rodinná hra pro 1–6 hráče od 8 let
  • Teotihuacan: City of Gods – strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let
  • Ve stínu pyramid – karetní hra pro 2–4 hráče od 12 let

Fotosyntéza

– rodinná hra pro 2–4 hráče od 8 let

Fotosyntéza je příjemná abstraktní strategie, která výstižně simuluje růst lesa a jednoduše a chytře využívá koloběh slunce a vliv stínu. Stromy na slunci získávají životní energii, kterou využijete do dalšího rozšiřování právě vašeho druhu stromu. Pokud je ale váš strom ve stínu jiného, má smůlu. Herní deska se během hry neustále proměňuje a hráči musí plánovat několik tahů dopředu. Díky barevným 3D stromům krásně vypadá. Přitom má jednoduchá pravidla. Výborně se proto hodí k rodinnému hraní. 

Odkaz: S Fotosyntézou vám na stole vyroste hustý les (představení)


Kolonie

– postapo dobrodružná hra pro 1–4 hráče od 12 let

Kolonie je kooperativní dobrodružná hra využívají knihu příběhů. Každá kapitola se skládá z několika scénářů, jimiž postupně procházíte se svými hrdiny. Na jedné straně knihy je herní plán, na druhé upřesňující pravidla a příběhové texty. Ve hře představujete statečné malé tvory, kteří se snaží přežít v nebezpečném světě. Na rozdíl od dětské Plyšové hlídky je Kolonie hrou pro starší a náročnější hráče. Vyzvednout musíme krásné provedení, nejen detailních figurek, ale celé hry. Upozornit ale musíme na nejasnost pravidel. V tom vám ale pomůže videonávod, který připravil Braňo z Nitrania (zapracoval upřesnění včetně FAQ).

Odkaz: Dobrodružství vaší Kolonie může začít (novinka)


Legendy Západu

– dobrodružná hra z Divokého západu pro 2–6 hráčů od 14 let

Legendy Západu jsou bohatě vybavenou dobrodružnou hrou, ve které si můžete naplno užít atmosféru Divokého západu. Je na vás, jak tento potenciál využijete ve vaší herní skupině. Máte na výběr, zda se stanete psancem, či mužem zákona, do jakých aktivit se pustíte, ale také, co dovolíte ostatním. Vžijte se do své role a hru si užijete. Na této hře je sympatické, jak dokázala provázat jednoduché mechanicky do uceleného herního světa s mnoha možnostmi.

Odkaz: Legendy Západu přicházejí (novinka)


My Little Scythe

– rodinná hra pro 1–6 hráče od 8 let

My Little Scythe je chytré přepracování velké strategické hry pro hraní v rodině. Produkčně je hra excelentní. Je to svižná hra, která připravuje hráče na náročnější hry. Učí je plánovat, pracovat se zdroji, využívat výhody, hledat nejlepší tahy, zvažovat sílu soupeře. Je také dostatečně variabilní, abyste si ji s dětmi mohli hrát opakovaně a bavila vás.

Odkaz: Recenze: My Little Scythe


Teotihuacan: City of Gods

– strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let

Teotihuacan je strategická hra pro náročnější hráče, která nabízí řadu možností. Zavede vás do starověké Ameriky předkolumbovské éry. Promyšleným a funkčním způsobem skloubila několik herních mechanik. Asi nejzajímavější je umisťování kostek na akce („chodí“ přitom po herním plánu a postupně „stárnou“). Celkově se jedná o podařenou hráčskou hru. Musíte si jen zvyknout na její název.

Odkaz: Strategická hra Teotihuacan je již dostupná (novinka)


Ve stínu pyramid

– karetní hra pro 2–4 hráče od 12 let

Ve stínu pyramid je malá karetní hra s mnoha možnostmi. Je to jednoduchá a svižná hra založená na deck-buildingu (vytváření balíčku během hry). Během hry nakupujete nové karty a využíváte jejich efekty. Vaším cílem je ale naplnit svou vlastní hrobku co nejcennějšími artefakty, které vám přinesou body a pomohou k vítězství. Hra také umožňuje přímou i nepřímou interakci mezi hráči, je proto nezbytné sledovat i ostatní hráče a přizpůsobovat jim svou hru. Pravidla zvládnou i příležitostní hráči.

Odkaz: Ve stínu pyramid je nový deckbuilding v češtině (novinka)


Související články:

Mohlo by vás také zajímat

3 komentáře

carom 20.6.2020 at 17:45

Jste nějak napřed, zima 2020 ještě nebyla.

Redakce 20.6.2020 at 19:52

My jsme OK 😉 Naše zima začíná 1. ledna 😀

carom 21.6.2020 at 11:17

Skoro bych se přimlouval za změnu značení z ročních období na kvartály. Alespoň byste nemuseli v závorce upřesňovat datum od-do a tudíž by se nestalo to, co vidím v sekci „Související články“ pro jaro 2018:
Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané na jaře 2018 (ocenění za 1. 7.–30. 9. 2018)

Připojte svůj komentář