Hrajeme.cz
Herní oceněníO hrách a hraní

Cena Hrajeme.cz: Doporučené novinky vydané v létě 2020

Vyhlašujeme ceny Hrajeme.cz DOPORUČUJE pro hry vydané v létě 2020 – v období od 1. července do 30. září. Vybíráme nejlepší hry různých žánrů a typů, které vyšly v češtině. Přehled všech her, z nichž jsme vybírali, najdete v Kalendáři novinek 2020.

Za každé čtvrtletí – roční období – vyhlašujeme cenu Hrajeme.cz DOPORUČUJE. Oceněné hry obdrží stříbrnou hvězdu. Jednou za rok pak vyhlašujeme Hvězdu Hrajeme.cz, nejlepší hru za uplynulý rok, která získá zlatou hvězdu.

Viz také stránka Hvězda Hrajeme.cz.

Hrajeme.cz DOPORUČUJE – léto 2020:

  • Jaipur – karetní hra pro 2 hráče od 10 let
  • Nova Luna – abstraktní hra pro 2–4 hráče od 8 let
  • Odhodlaní: Normandie – rodinná válečná hra pro 2 hráče od 10 let
  • Small World of Warcraft – silně interaktivní hra pro 2–5 hráčů od 10 let
  • Taited Grail: Pád Avalonu – bohatě vybavená dobrodružná kooperativní hra pro 1–4 hráčů od 14 let
  • Trosečníci – kooperativní párty hra s eliminací hráčů pro 3–12 hráčů od 10 let
  • Watergate – strategická hra pro 2 hráče od 12 let

Jaipur

– karetní hra pro 2 hráče od 10 let

Jaipur je svižná karetní hra pro 2 hráče, ve které představujete obchodníky v Indii, kteří musí vyniknout nad ostatní, aby se mohli stát maharádžovým osobním obchodníkem. Je to výrazně taktická hra, která nabízí víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Má jednoduchá pravidla, takže si ji dobře zahrajete v rodině i s příležitostnými hráči, a osloví i náročnější hráče.

Odkaz: Recenze hry Jaipur (recenze)


Nova Luna

– abstraktní hra pro 2–4 hráče od 8 let

Jedná se o jednoduchou abstraktní hru, která v sobě spojuje několik funkčních mechanismů. První je určování pořadí hráčů podle umístění na časové ose. Kdo je na tahu, vezme si destičku, zaplatí „časem“ a umístí si destičku k ostatním tak, aby plnil jejich úkoly. Přístupná je pro hraní v rodině, je to ale i pěkný filler pro náročnější hráče. S počtem hráčů se zvyšuje podíl náhody.

Odkaz: Recenze hry Nova Luna (recenze)


Odhodlaní: Normandie

– rodinná válečná hra pro 2 hráče od 10 let

V této hře proti sobě bojují menší jednotky americké a německé armády za 2. světové války. K dispozici máte 12 scénářů, které dohromady tvoří celou kampaň. Na hře oceňujeme hned několik prvků. Inovativně pracuje s kartami jednotek, které si přidáváte do balíčku a jejich zahráním aktivujete příslušné jednotky na herním plánu. Hra také výborně a účelně využívá herní materiál. Jedná se o přístupnou válečnou hru, kterou si výborně zahrajete v rodině. Ocení ji především hráči taktických her, v nichž hraje svou roli náhoda. Tím, jak pracujete s kartami, ale náhodu oslabujete.

Odkaz: Recenze hry Odhodlaní: Normandie (recenze)


Small World of Warcraft

– silně interaktivní hra pro 2–5 hráčů od 10 let

Přestože se jedná o novou edici starší hry, je to samostatná a svébytná hra. Na hře oceňujeme, že účelně a funkčně propojuje a vylaďuje nové téma s inovovanými a doplněnými prvky hry. Ocení ji především hráči, kteří mají rádi hry s velkou interakcí, ať už ji budete hrát v rodině nebo s náročnějšími hráči. Dobře si ji zahrajete v jakémkoliv počtu hráčů.

Odkaz: Recenze hry Small World of Warcraft (recenze)


Taited Grail: Pád Avalonu

– bohatě vybavená dobrodružná kooperativní hra pro 1–4 hráčů od 14 let

Tainted Grail: Pád Avalonu, je velká dobrodružná hra, která vás na první pohled zaujme svou grafikou a zpracováním, ať už karet či figurek hrdinů a menhirů. Hra rozehrává příběhy keltských a artušovských legend. Na hře oceňujeme především to, jakým způsobem rozvíjí příběhy a kolik možností pro jeho rozvíjení poskytuje. Zároveň je hra založena na funkčních mechanismech. Hru ocení především náročnější hráči.

Odkaz: Tainted Grail: Pád Avalonu již rozehrává své příběhy (novinky)


Trosečníci

– kooperativní párty hra s eliminací hráčů pro 3–12 hráčů od 10 let

V této kooperativní párty hře představujete skupinu trosečníků na neobydleném ostrově. Společnými silami se snažíte přežít a uniknout z ostrova. Ne všem se to ale podaří. O tom, kdo „nepřežije“ rozhoduje po diskusi celá skupina. Hra se proto hodí především pro hráčské skupiny, které se znají a kterým nevadí tento eliminační prvek. Pak si hru hru opravdu užijete.

Odkaz: V Trosečnících spolupracujete, dokud nedojde jídlo (novinka)


Watergate

– strategická hra pro 2 hráče od 12 let

Watergate je strategická hra pro 2 hráče na téma známé politické aféry v USA. Jeden hráč představuje administrativu prezidenta Nixona, která se snaží zamést pod koberec odhalení odposlechů Demokratů. Druhý hráč zastupuje novináře, kteří se naopak snaží vše odhalit. Přes jednoduchá pravidla poskytuje hra mnoho možností a variabilitu.

Odkaz: V Trosečnících spolupracujete, dokud nedojde jídlo (novinka)


Související články:


Mohlo by vás také zajímat

Připojte svůj komentář